Staatsbezoek uitgebreid op Deense televisie

Vorsten

14/03/2015 5:25 pm

KOPENHAGEN – De Deense televisie ruimt volgende week behoorlijk wat tijd in om verslag te doen van het staatsbezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima. Dat blijkt uit de programmagegevens van DR1 en TV2.

De staatsomroep zendt dinsdag, de eerste dag van het bezoek, ’s avonds een samenvatting uit van een halfuur. Daarin wordt vooral aandacht besteed aan het staatsbanket dat koningin Margrethe in Christiansborg Slot aanbiedt aan het bezoekende Nederlandse koningspaar. De Deense koninklijke familie is daarbij bijna voltallig aanwezig.

TV2 begint al een uur eerder met de uitzending rond het staatsbanket, ‘Gallamiddag’ in het Deens. De omroep heeft er zeventig minuten voor uitgetrokken, waarbij ook de ontvangst van de genodigden en de speeches bij het diner worden uitgezonden.

In Nederland zendt de NOS donderdagavond op NPO2 om 19.20 uur een samenvatting van het bezoek uit. Blauw Bloed besteedt er volgende week zaterdag aandacht aan.