Koning Willem-Alexander en koningin Máxima gaan volgend jaar maart op staatsbezoek naar Cyprus. Het koningspaar is uitgenodigd door president Nikos Christodoulides, maakte de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) donderdag bekend. Het bezoek duurt van dinsdag 4 tot en met woensdag 5 maart 2025.
Het staatsbezoek aan het eiland is volgens de RVD “een bevestiging van de goede bilaterale relatie” met Cyprus. Tijdens het bezoek is er “bijzondere aandacht voor de samenwerking op het gebied van veiligheid, onderwijs, cultuur en het verduurzamen van beide economieën”.
Nederland en Cyprus zijn als onderdeel van de Europese Unie al meer dan twintig jaar nauw met elkaar verbonden. Door de geografische ligging van het eiland vormt Cyprus een “strategische brug” tussen de EU en het Midden-Oosten, schrijft de RVD. Nederland en Cyprus dragen daarom door verdere samenwerking bij aan “een veilig, stabiel en duurzaam Europa”.
Het geplande bezoek aan Cyprus zal het eerste uitgaande staatsbezoek worden in meer dan een jaar tijd. De laatste keer dat het koningspaar een staatsbezoek bracht was aan Zuid Afrika in oktober 2023. Een staatsbezoek aan Vietnam in maart 2024 werd op het laatste moment afgelast omdat de Vietnamese regering de uitnodiging introk vanwege ‘binnenlandse omstandigheden’. Mogelijke andere uitgaande staatsbezoeken in 2024 zijn nooit officieel bekendgemaakt.